Almanya Eğitim Vizesi

Almanya’da eğitiminizi devam ettirmek ve tamamlamak için vize işlemlerinizin aksamadan yürütülmesi Akay Tercüme Bürosu aracılığı ile mümkündür.

Kurulduğumuz günden bu yana geçen süre zarfı içerisinde birçok vize işlemine danışmanlık yaparak konu üzerinde yeterli deneyime sahip uzman kadromuz ile Almanya Vize konusunda sizlere destek sağlıyoruz.

İşlemlerinizin aksamadan ve reddedilme riski minimize edilerek yürütülmesi için gerekli olan bazı evrakları tamamlamanız gerekmektedir.

Almanya Eğitim Vizesi için gerekli olan evraklar ise aşağıda listelenmiştir.

Okuldan öğrenci belgesi,
Öğrenci ailesinin, (işveren, ücretli, emekli vs.), iş durumunu ve gelirini gösteren belgeler,
3. Kişi 18 yaşını geçmemiş ise noterden muvaffakatname (tüm bakım ve masraflarının karşılandığına dair yurtdışına çıkmasına izin veren belge),
En az 6 ay geçerli pasaport ( pasaport mutlaka imzalı olmalı),
1 Resim + Vize Ücreti ( Ücretler konsolosluklar tarafından belirleniyor, değişebilir.)
Vize başvuru formları şahsen yolcular tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
Pasaportların “gümrük ve döviz işlemleri” sayfalarına vize uygulanamaz.
Pasaportunuz yenilenmiş ve eski pasaportunuzda ilgili konsolosluğa ait vize mevcut ise eski pasaportunuzu da belgeler ile birlikte vermeniz vize alımında yararlı olacaktır.
Schengen ülkeleri hiç Almanya Vizesi olmayanlar ile şahsen görüşme talep edebilmektedirler.

İngiltere Vize İşlemleri

by Akay
Categories: Genel
Comments: No Comments
Published on: 29 Kasım 2011

İngiltere Vize işlemleri eğitim amacı ile değil turizm amaçlı yapılacaksa aşağıda yer alan belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.
Aile bireylerinize ve size ait olan tüm gayrimenkullerin tapu fotokopileri,
Aile bireylerinize ve size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son altı (6) aylık hareket bilgilerini gösteren hesap dökümleri,
Bankalardan alınan son hesap bakiyesini gösteren resmi ve ıslak imzalı yazı,
Otomobiliniz var ise ruhsat fotokopileri,
Kredi kartı ekstreleri,
Maaşlı çalışıyorsanız çalıştığınız iş yerinden aldığınız maaşı gösteren ıslak imzalı belge ve yaptığınız işi anlatan resmi bir yazı ile birlikte son üç (3) aylık maaş bordosu,
(Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi,
(Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri
(Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların asılları,
Yukarıdaki belgelerin herhangi bir tanesinin eksikliği durumunda İngiltere Vize başvurularınızın kabul edilmeyeceğini bilmenizi isteriz.
Sizde İngiltere Vize işlemleriniz için profesyonel bir aracı kurum ile çalışmayı ve işlemlerinizin eksiksiz takip edilerek tamamlanmasını istiyorsanız Akay Tercüme Bürosu: 0212 583 0 625

Tercüme Hizmeti

by Akay
Categories: Genel
Comments: No Comments
Published on: 28 Kasım 2011

Tercüme hizmeti, ihtiyaç duyduğunuz anlarda; toplantılar, konferanslar, seminer ve fuarlar, mahkemeler, karakol tutanakları, noter işlemleri, yüz yüze gerçekleştirilen satış sözleşmeleri gibi olaylarda iletişim konusunda sıkıntı yaşamamanız adına Akay Tercüme Bürosu tarafından sunulan bir hizmettir.
Tercüme hizmeti verecek ekibimiz; Noter nezlinde geçerliliği olan bir üniversite’nin dil bilimi ile ilgili fakültesinden mezun olmuş ve çeviri yeterliliğine sahip olan yeminli tercümanlarımızdan oluşmaktadır.
Akay Tercüme Bürosu aracılığı ile yukarıda listelenmiş ve daha birçok farklı konuda gerek yazılı, gerek sözlü gerekse görsel tercüme hizmeti alabilirsiniz.
Akay Tercüme Bürosu İletişim: 0212 583 0 625

page 1 of 7»
Referanslarımız
Çalışma Alanlarımız
Noter Tasdikli Tercüme

Vize Takip İşlemleri

Ticari Çeviriler

Hukuki Çeviriler

Tıbbi - Medikal Çevirileri

Bankacılık - Finans Çevirileri

Teknik Çeviriler

Ardıl Çeviri

Simultane Çeviri

Akademik Çeviri

Kitap Çevirileri
Kategoriler